Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

43 yıllık müdür emekliye ayrıldı

18 Mart 2014, 11:00
43 yıllık müdür emekliye ayrıldı

TCDD’de 43 yıldır görev yapan ve Erzurum Gar Müdürlüğü’nden emekliye ayrılan Ahmet Başar için veda yemeği düzenlendi. TCDD Erzurum İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt tarafından verilen yemekte, Başar’ın memuriyet hayatında bir gün bile rapor kullanmadığı, katılımcılar tarafından hayretle karşılandı.  

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Türkiye Devlet Demir Yolları’nda (TCDD) 43 yıldır görev yapan ve son olarak Erzurum Gar Müdürlüğü görevini yürüten Ahmet Başar, emekliye ayrıldı. TCDD Erzurum İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt tarafından verilen bir yemekle veda edilen Başar’a şimdiye kadar yaptığı hizmetlerden dolayı bir hizmet plaketi takdim edildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Müceldili Konağında verilen öğle yemeğine TCDD Erzurum Şube Müdürleri ve makinistler katıldı. Duygu dolu anlar yaşayan Başar, “Demir Yollarında 40 yıllık bir geçmişim var. Bu kurumda çalışmaktan hep onur duydum. Acısıyla tatlısıyla koca yıllar geçirdik. İşimi hep en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Sizlere de tavsiyemdir bir işi yaptığınızda en iyi şekilde yapmaya çalışın ve severek yapın. Severek iş yapılmazsa memleket ilerlemez. Artık emekliliğimin tadını çıkarmak istiyorum” dedi.

Başar’a hizmet plaketini veren Yeşilyurt, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Ahmet Bey 40 yılı aşkın görev yaptığı sürede hiç rapor kullanmadığını duyunca çok şaşırdım. Bu nasıl bir görev aşkı dedim. Fiili olarak aramızdan ayrılsa da kurumumuzun yine en etkili ismidir. O tecrübesiyle emekliliğinde de bizlere destek vereceğinden şüphem yok. Hayatında başarılar diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*