Erzurum Haber

40 camiye bakım

40 camiye bakım
364 Kez
09 Haziran 2014 - 14:05

Palandöken Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Yenişehir M. Solakzade Camii’nin çevre düzenlemesini sil baştan yeniden inşa ediyor. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutların talimatları doğrultusunda Fen İşleri ekipleri Yenişehir M. Solakzade Camii’nin çevre ve bahçe düzenlemesi için çalışmalara başladı. Cami etrafındaki alanın tamamına Andezit plak taşları ile kaplama çalışmaları başlatan belediye ekipleri ramazan gelmeden bütün hazırlıkları tamamlayarak vatandaşın kullanımına sunmayı hedefliyor.

CAMİLERİMİZİN İÇİ KADAR DIŞI DA ÖNEMLİ
İbadethanelerimizin içi kadar dışı da temiz olması gerektiğine işaret eden Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar; ”Fen İşleri müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız güzel bir çalışma yapıyor. Camiler bizim ibadethanelerimizdir, buraların her zaman temiz olması gerekir. Cami içlerindeki temizliğe dikkat etiğimiz gibi camilerin etrafının temiz olmasına da önem veriyoruz. Hemşerilerimiz temiz camilerde ibadet etmesi için yaklaşık 5 yıldır başlattığımız yılda iki defa camii temizliğimizi de devam ettiriyoruz. Şuanda başlattığımız cami temizliğini Ramazan başlamadan bitirmeyi hedefliyoruz. İlçemiz de bulunan yaklaşık 40 caminin temizliği alanda uzman ekipler ile tepeden tırnağa yapılıyor. Yenişehir de bulunan büyük camilerimiz den biri olan Solakzade camimizin bahçe iç kısmına bordür dizilerek Andezit plak taş döşenmektedir. Daha sonra çevre düzenlemesi için de Park ve Bahçe müdürlüğün deki arkadaşlarımız bahçe için gerekli çalışmayı yaparak ilçemize ve camiimize yakışır bir çevre düzenlemesi yapacaklar” diye konuştu.

EĞİTİM YUVALARIMIZI ASLA UNUTMUŞ DEĞİLİZ
Camilerin çevre düzenlemesini nasıl unutulmuyorsa okul bahçelerini de çevre düzenlemesini unutulmadığını hatırlatan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ”ilçemiz de düzenli olarak her yıl çalışma programımıza okul bahçe düzenlemesi ekliyoruz inşallah bu yaz dönemin dede öncelik ve gelen talep doğrultusun da birkaç okulumuzun bahçe ve çevre düzenlemesi yaparak çocuklarımızı daha temiz ve sağlıklı ortam da vakit geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.