Erzurum Haber

4 polisi yaralamıştı…

4 polisi yaralamıştı…
512 Kez
09 Aralık 2012 - 12:38

Edirne merkeze bağlı Budakdoğanca köyü üzerinden Bulgaristan’a geçmek isterken yakalanan bir kişinin terör örgütü PKK üyesi olduğu ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Kapıkule Gümrük Sahası yakınlarındaki Budakdoğanca köyünden yaya olarak bir kişinin sınırı illegal bir şekilde geçmeye çalıştığı ihbarı alan Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı askeri ekipler harekete geçti. Jandarma ekipleri tarafından yakalanarak üst araması yapılan kişinin terör örgütü mensubu olduğu öğrenildi. Yapılan aramada üzerinden Alman kimliği çıkan şahsın Erzurum Tekman ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Doktor Baran kod adlı Cumali S. isimli terörist olduğu ve örgütteki çözülmeden dolayı sınırı yasa dışı yollardan çıkarak Avrupa’ya kaçmaya çalıştığı tespit edildi.
Jandarma Komutanlığı’na götürülerek burada ilk sorgusu yapılan teröristin birçok olaya karıştığı belirlendi. Terör örgütü mensubunun 8 Temmuz 2010 tarihinde Muş’un Varto ilçesinde meydana gelen ve 4 polis memurunun yaralandığı İlçe Emniyet Müdürlüğü saldırısına karıştığı öğrenildi. Sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Selimiye Devlet Hastanesi’ne getirilen şahıs gazetecilerin ‘Pişman mısın’ sorusuna, “Gayet rahatım. Hiç de pişman değilim” dedi.
Şahıs sağlık kontrolünün ardından Edirne Adliyesi’ne götürülerek burada nöbetçi savcıya ifade verdikten sonra mahkemeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanan şahıs Edirne F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.