Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

30 kadın işçi kar temizledi

30 kadın işçi kar temizledi
09 Ocak 2013 - 12:01

Erzurum’un Oltu ilçesinde belediye ve İŞKUR işbirliğince hayata geçirilen “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında işe alınan 30 kadın işçi kış şartlarına meydan okuyarak, karla mücadele çalışmasında boy gösterdi.
Cadde ve sokaklarda kar temizlik çalışması yapan kadın işçilerin çalışma azmi örnek oldu. Soğuk hava ve karlı havaya rağmen uzatılan iş akitleri nedeniyle bir hayli mutlu olduklarını belirten bayan işçiler, “Şartlar zor olmasına rağmen çalışmak zorunda olduğumuz için her türlü şart altında çalışabileceğimizi göstermek adına elimizde süpürgelerle cadde ve sokaklarda kar temizliği yapıyoruz. Ne iş olsa bayanlar olarak yapmaya hazırız. Bakmakla yükümlü olduğumuz çocuklarımız var. Hayat şartları bir hayli zor. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Oltu Belediye Başkanımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Bu arada ellerinde süpürgeleriyle daha önceden belirlenen cadde ve sokaklarda mesai saati boyunca kar temizliği yapan bayan işçiler, mesailerinin bitmesinin ardından işlerini yapmanın huzuru içinde evlerinin yolunu tuttu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.