Erzurum Haber

3 kişi tutuklanmıştı

3 kişi tutuklanmıştı
777 Kez
05 Aralık 2018 - 10:06

Erzurum/zirve2000 Erzurum Sağlık İl Müdürlüğü’nde mutemet olarak çalışan 3 kişinin uzun yıllardan beri sahte evrak düzenleyerek, zimmetlerine para geçirdiği iddia edildi. Eski Sağlık İl Müdürü Mahmut Uçar tarafından ortaya çıkarılan olaydan sonra savcılığa suç duyurusunda bulunulmasıyla harekete geçen polis, 3 kişiyi yakaladı. 3 kişi daha sonra tutuklandı.

Erzurum Sağlık İl Müdürlüğü olayla ilgili olarak bir açıklama yayınladı:
İşte O açıklama:

“Erzurum’daki bazı yayın organlarında yayımlanan “Sağlıkta büyük vurgun” başlıklı haberlerle ilgili basın açıklaması ihtiyacı duyulmuştur.
İl Sağlık Müdürlüğümüz Muhasebe Biriminde çalışan bir takım kişilerce haksız edinim yaptıkları iddiası ile 30.10.2018 tarihinde Müdürlüğümüze yapılan başvuru üzerine Kurumumuzca anında inceleme başlatılmış; iddiaların ciddi olabileceği değerlendirilerek 13.11.2018 tarihinde Müdürlüğümüzün talebi ve Valilik Makamının onayı ile konu hakkında araştırma ve inceleme yapmak üzere müfettiş görevlendirilmiştir. Müfettişin yapmış olduğu inceleme ve araştırma neticesinde muhasebe biriminde çalışan yetkili kişilerin ilgili bankaya elektronik posta yoluyla ilettikleri ve sadece kendilerine tanımlanmış şifre ile işlem yapabildikleri maaş listelerinde bazı şüpheli bulgulara ulaşılmıştır. İddiaların detaylı ve teknik açıdan incelenmesi ve suç unsuru taşıyıp taşımadığının araştırılması için 30.11.2018 tarihinde Müdürlüğümüz tarafından kolluk kuvvetleri ve adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur. Konuyla ilgili üç maaş mutemedi gözaltına alınmış olup; süreç adli merciler tarafından sürdürülmektedir.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.