Erzurum Haber

3 gün 3 gece eğlence…

3 gün 3 gece eğlence…
375 Kez
13 Ağustos 2013 - 10:57

Bu sene 10’uncusu düzenlenen Şenkaya Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri son günüde büyük coşkuyla kutlandı.
Etkinlikler kapsamı içerisinde ata sporumuz güreş müsabakası düzenlendi. Güreş müsabakasının düzenlendiği alanın fiziki şartları kötü oluşu güreşçilere zor anlar yaşattı. Güreşte, 30 kilogramda Yıldıray Oral, 35 kilogramda Hasan Gür, 40 Kilogramda Esad Tören, 45 kilogramda Tunahan İlhan, 50 kilogramda Olkan Tuncay, 50-55 kilogramda Adem Durduk, 55-60 kilogramda Recep Köse, 60-65 kilogramda Caner Yavuz, 65-70 kilogramda güreşen Dursun Altınışık’ın rakibi sakatlandığından güreşe çıkmayarak Altınışık hükmen galip oldu, 70-75 kilogramda Fırat Altınışık, 75-80 kilogramda Muhammet Demir, 80-85 kilogramda Kasım Korel birinci olurken 85 kilogramda baş pehlivanlık için güreşen Mehmet Bölükbaşı rakibini yenerek Başpehlivanlığı aldı. Dereceye giren güreşçilere madalya verildi.
Halk ozanlarının ve sanatçıların seslendirdiği türkülerle izleyicilere keyifli anlar yaşattılar. TRT Erzurum Radyosu Gençlik Korusunun seslendirdiği Türkülerle izleyicilere keyifli anlar yaşatırken izleyiciler Türküler eşliğinde İlçe Kaymakamı Murat Şener, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan ve sanatçılarla birlikte halay çektiler. TRT Erzurum Radyosu Gençlik Korusu izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.
Etkinliklere son noktayı İclal ve Suat Erdem ikilisi koydu. İclal ve Suat Erdem’in keman, bağlama ve org eşliğinde seslendirdi türkü ve şarkılar izleyicileri coşturarak büyük beğeni ve alkış aldı.
Şenkaya Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapanış konuşmasını Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan yaptı. Özcan, “10’ncusunu yapmış olduğumuz Şenkaya Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinliklerinin sonuna geldik. Umarım ki iyi bir yaz tatili, iyi bir bayram tatili geçirmişsinizdir. Biz sizlerle olmaktan mutlu olduk inşallah seneye yine bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.