Erzurum Haber

26 yıl da 2 kez kurtuldu

26 yıl da 2 kez kurtuldu
588 Kez
12 Haziran 2014 - 14:31

Erzurum’dan kan davası nedeniyle 26 yıl önce kaçıp geldiği Aydın’da 14 kurşunla öldürülen Bayram Aksoy’un cinayet zanlısı olarak aranan 2 zanlı daha İstanbul’da yakalandı.
Erzurum’dan 26 yıl önce kan davası nedeniyle kaçarak Aydın’a yerleşen Bayram Aksoy (59), 2 Mayıs 2014 günü Efeler ilçesi Ata Mahallesi 691 Sokak numara 23 adresindeki bir evin önünde pusu kurularak öldürülmüştü. Silahlardan çıkan 17 kurşundan 14’ünün isabet ettiği Aksoy’un ölümünü aydınlatmak için kurulan 5 kişilik özel ekip, eşkaller ve mobese görüntülerinden saldırganların 81 ED 963 plakalı otomobil ile geldiğini belirledi. Cinayette kullanılan otomobil, olaydan 3 saat sonra Sultanhisar ilçesinde terk edilmiş halde bulundu. Özel ekip cinayet zanlılarının E.C. (31), R.Ç. ve A.Ç. olduğunu tespit etti. İstanbul Sultanbeyli’de yakalanan E.C., adliyeye sevk edildiği Aydın’da tutuklanarak cezaevine konuldu.
16 YIL SONRA YAKALANDILAR
Erzurum’un Hınıs ilçesine bağlı Uluçayır köyünde yaşayan Aksoy ve Ç. aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavganın ardından başlayan 26 yıllık kan davasından kaçmasına rağmen kurtulamayan Bayram Aksoy’u öldürdükleri iddiasıyla aranan R.Ç. ve A.Ç’nin daha önce iki kez girişimde bulundukları ortaya çıktı.
1993 yılında Aydın’ın Mesudiye Mahallesi’nde silahlı saldırıya uğrayan Bayram Aksoy, o saldırıda yaralandı. Yakalanamayan R.Ç. ve A.Ç., 2008 yılında pusu kurarak Aksoy’un kullandığı minibüsünü taradı. Bu saldırıdan da hafif yaralı olarak kurtulan Aksoy’un kan davalıları yine yakalamadı. R.Ç. ve A.Ç. haklarında açılan davalardan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
2 Mayıs’ta amaçlarına ulaşan R.Ç. ve A.Ç’nin yakalanması için çalışmalar İstanbul ve Erzurum’da yoğunlaştırıldı. İstanbul’da oldukları tespit edilen zanlılar, Aydın ve İstanbul polisinin ortak operasyonu sonucu yakalandı. Zanlıların sorgusunun İstanbul’da devam ettiği öğrenildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.