Erzurum Haber

26 Nisan da yürüyüş var

26 Nisan da yürüyüş var
494 Kez
21 Nisan 2014 - 16:42

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği’nce 26 Nisan Cumartesi günü Ermeni katliamını protesto yürüyüşü düzenlenecek.
Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, yaptığı açıklamada, “Milletimize Karşı Atılan İftiralara “Artık Yeter” Diyoruz. Bundan yaklaşık bir asır önce; Ermeni çeteleri; yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden, 500 binden fazla insanımızı katletmiştir. Ne yazık ki bu katiller, tüm dünyaya uydurma hikâyelerle, Türklerin, Ermenileri katlettiği yalanını anlatarak mağdur rolü oynamış ve bunda da büyük başarı elde etmişlerdir” dedi.
Bugün sözde soykırım bahane edilerek, ülkemiz ve milletimiz aleyhinde, dünya çapında büyük bir karalama kampanyası yapıldığını anlatan Eğilmez, “Ermeni meselesi Türk Milleti için Milli bir mesele olmuştur. Bizler; Ermenilerin yaptığı katliamın, en acı bir şekilde yaşandığı Erzurum’da, hem “şehitlerimizi anmak”, hem de bütün dünyaya, ülkemize ve milletimize atılan bu iftiralara karşı “artık yeter” demek için bir yürüyüş düzenliyoruz.
Bu milli mesele karşısında, siyaseti bütünüyle bir kenara bırakarak, bu yürüyüşe destek verin. Al Bayrağımızı alın ve ailenizle birlikte bize katılın. Siz destek verirseniz, Erzurum’da atılacak bu adımı bütün dünya duyacaktır. 26 Nisan Cumartesi saat:13:00’da Havuzbaşı’nda buluşalım. Yürüyüşümüz, Havuzbaşı’nda başlayıp, Üniversite Kampüsünde son bulacaktır.” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.