Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

21 yönetici amigo gibi davrandık

31 Mart 2014, 11:24
21 yönetici amigo gibi davrandık

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Başkanı Saim Özakalın, “Sakarya maçında yaşanabilecek tüm şanssızlıkları yaşadık. Ama kazandık, bu üç puan takım ruhundan çok, kulüp ruhunu kazanmamızı sağladı” dedi.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta Cumartesi günü seyircisiz oynanan maçta Sakaryaspor’u ligin 28. haftasında 2-1 mağlup eden Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da kazanılan üç puanın mutluluğu yaşanıyor. Mavi-beyazlı kulübün başkanı Saim Özakalın, Cumartesi günü yaşanabilecek tüm şanssızlıkları bu karşılaşmada yaşadıklarını ifade ederek, “Maç öncesinde ve maç sırasında yağan yoğun kar futbolu etkiledi. Maç öncesi gelen seyircisiz maç oynama cezası nedeniyle karşılaşmayı taraftarımızdan yoksun oynamak zorunda kaldık. Sakat ve cezalı futbolcularımız vardı. Ayrıca müsabakada yenik duruma düştük, ancak bu olumsuzluklar altında karşılaşmadan 2-1 galip gelerek hem üç puanı hanemize yazdırdık, hem de çok büyük bir manevi kazanç elde ettik. Takım ruhundan çok kulüp ruhunu kazandık. Yedek futbolcularımız, yöneticilerimiz, GHSİM personeli ile stadı temizledi. Bu bir kazanma azminin ruhuydu” dedi.

21 yönetici amigo gibi davrandık

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Başkanı Saim Özakalın, taraftarın olmadığı müsabakada, yöneticilerin adeta bir amigo gibi takımı desteklediğini söyledi. Mavi-beyazlı kulübün başkanı Özakalın, “TFF’nin bir maç seyircisiz maç oynama cezası vermesi nedeniyle, Cumartesi günü Sakaryaspor müsabakasını boş tribünlere karşı oynamak zorunda kaldık. Bu maçta tribünlerde yönetici arkadaşlarımız adeta amigoluk yaparak, futbolcularımıza moral aşıladı. Sakaryaspor galibiyeti, önümüzdeki müsabakalara daha iddialı bir şekilde çıkmamıza neden olacak bir galibiyet oldu” diye konuştu.

Futbolcumuzun saha temizlemesi onun hırsını göstermiştir

Cumartesi günü yağan karda sık sık hakemin oyunu durdurması ve sahayı temizletmesi ile ilgili olarak da görüşlerini belirten Özakalın, “Kulüp yöneticimiz Kadir Ovat, yedek kalan futbolcularımız ve personelimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli ile sahayı temizlemiştir. Oyuncumuz Deniz Sert’in saha temizleme esnasındaki hırsı dikkate değerdi. Onun bu hareketi, ‘Bir an önce oyuna gireyim de, takımıma katkı sağlayayım cinsindendi’ işte bu atmosferde kazanılan 3 puan çok önemli, kulüp ruhunu kazandık” dedi.

Enteresan bir gruptayız

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Başkanı Saim Özakalın, çok enteresan bir grupta olduklarının altını çizerek, “İşte bu hafta sonunda alınan sonuçlar çok ilginç, bir takımı nereye getirdiği ortada. Şampiyon ilan edilen takımla ikinci olan takım arasındaki puan farkı ne duruma geldi. Yani bir maç kazanan takım çok önemli noktaya gelirken, bir maç kaybeden takım ne pozisyonlara düşüyor, belli değil. Ancak şu bir gerçek ki, bu grupta hem üstte, hem de alttı lig sonuna kadar çok büyük bir çekişme yaşanacak. Bizim en büyük avantajımız. Sakat futbolcularımız düzeldi ve cezalı futbolcumuz kalmadı” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*