Erzurum Haber

2012’de Erzurum’dan 31 bin kişi yolculuk yaptı

2012’de Erzurum’dan 31 bin kişi yolculuk yaptı
384 Kez
09 Mart 2013 - 12:57

Erzurum Tren Garı’ndan 2012 yılında 31 bin 244 vatandaş trenle yolculuk yaptı. Trenle yolculuğa özellikle öğrenciler talep gösteriyor.

Demir yolu taşımacılığı eskide olduğu gibi önemini hala koruyor. Her yıl binlerce insan trenle yolculuk yapıyor. Erzurum’da özellikle öğrenciler trenle yolculuk yapmayı tercih ediyor. Öğrenciler trenin hem ekonomik olduğu için hem de çok konforlu olduğu için tercih ettiklerini söylediler. Yetkililer hızlı tren sisteminin tamamlanmasıyla yolcu sayısının en az 4 katına çıkmasını planladıklarını dile getirdiler.

Erzurum Tren Garı İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt, “ Geçtiğimiz yıl yolculuk yapan vatandaşların sayısına baktığımız halkımızın vatandaşlarımızın demiryollarına olan sevgisinin devam ettiğini görebiliriz. Neden demir yolları derseniz demir yolları daha güvenli, daha konforlu ve daha ekonomik ulaşım aracıdır. Günün şartlarına göre kendisini sürekli yenilemektedir. Hızlı tren çalışmalarının bitmesiyle demir yolları daha çok tercih edilen bir ulaşım aracı olacaktır. Göreve geldiğimden beri birçok çalışmaya başladım. İlk önce gar önündeki TIR’ları kaldırttım, sonra cevre illerdeki mülk amirlerine tren yolculuğunu tattırmaya çalıştım. Mülk amirlerimize bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bunun yanında vatandaşlarımıza tren yolu taşımacılığını özendirmek içinde faaliyetlerimiz olacak. Unutmayalım ki tren yolu bu ülkenin kuruluşundan beri var. Hatta Cumhuriyetin sembolleri arasında yer alıyor. Gelecek yıllarda eski ihtişamına kavuşacak. Biz bu çalışmaları hep beraber yürütüyoruz.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.