Erzurum Haber

17 ile elektrik hizmeti veriyor

17 ile elektrik hizmeti veriyor
390 Kez
08 Temmuz 2014 - 15:56

Doğu’daki 7 ile elektrik hizmeti veren Aras EDAŞ’la ilgili şikayetler bitmiyor. Başta Erzurum olmak üzere Aras EDAŞ’ın hizmet götürdüğü illerde yüzlerce vatandaş, kuruma yaptıkları şikayetler sonuç almayınca çareyi internette yeralan ‘Şikayetim Var’ isimli sitede buldu. Sitede yeralan şikayetlerin büyük bir bölümü Aras EDAŞ’la ilgili.
Erzurum’da 17 Ağustos 2013 günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı törenle Doğu Anadolu’daki 7 kentin elektrik hizmetlerini alan Aras EDAŞ’la ilgili şikayetler bitmiyor. Geç gelen faturalar, kabaran ücretler binlerce aboneden gelen şikayetleri oluşturuyor. Kurama itirazda bulunan ancak bir sonuç alamayan aboneler, çareyi sanal dünyadaki şikayetim var isimli sitede buldu. Bölge illerindeki aboneler kurumla ilgili yaşadıkları sıkıntılarını abone numaralı da vererek dile getirdi.
İşte o şikayet yazılarından bazıları:
‘Aras EDAŞ çıldırdı galiba! Eski borcum olmadığı halde borç yazıyor faturada. 546.86 TL borç gözüküyor. Bu nasıl iştir? Buna kim dur diyecek’
Iğdır’ın Tuzluca ilçesinden yazan bir abone ise elektrik kesintilerinden bıktıklarını ifade ederek, “İşin en kötü ve komik tarafı muhatap bulamıyoruz’ diye isyanını dile getiriyor.
Ağrı’dan bir abone ise “Aras Elektrik’ten şikayetçiyiz. 2 sene oldu bir cevap alamadık. Aras Müdürü’ne söyledik. Yok araçlarımız arızalı, isminizi yazdık. 2 senedir bize yardım eden yok”
Erzurum’un en uzak ilçesi Olur’dan bir vatandaş ise elektrik kesintileriyle ilgili bilgilendirilmemekten şikayetçi.
Yaklaşık bir aydır İstanbul’da bulunduğunu ileri süren bir abone ise kimsenin olmadığı eve 112 TL fatura geldiğini iddia ederek “Evde bulunduğumuz zaman 40 TL fatura geliyordu” diye itirazını dile getirdi.
Bölge illerinde görev yapan memurlar ise fatura kesimlerine itirazlarını yöneltti. 15’inde maaş almalarına rağmen faturanın son ödemesinin bu tarihe rastlamadığından yakınarak sorunlarına çare bulunmasını istediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.