Erzurum Haber

1 kişi yaralandı

1 kişi yaralandı
870 Kez
21 Nisan 2015 - 19:25

Erzurum/zirve2000 AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat, Tekman’da seçim çalışmaları için esnaf ziyaretlerine çıktı. HDP’li belediyeden çıkan provokatif grup partililere saldırdı. Olay sonrası açıklama yapan Fırat, ‘Asla bunlardan korkmadık, korkmayacağız. Bunlara oy verenler bunları görsünler’ dedi
AK Parti Erzurum 5. Sıra milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, ilçe ziyaretleri için partililerle birlikte Tekman’a gitti. İlçe parti teşkilatıyla başlayan ziyaret esnaf gezisi ile devam etti. Fırat, Tekman cadde üzerindeki esnaflarla tek tek tokalaştı. O sırada HDP’li Tekman Belediyesinin önünde bekleyen bir grup ilk önce sloganlar atarak ortamı germeye çalıştı. Fırat’ı AK Partililere yaptığı sağduyu çağrısı sonuç verince gezi devam etti. Fırat, belediye binasının hemen karşısında bir vatandaşla tokalaşırken, provokatif grup, parti otobüsüne yumurta atmaya başladı. Duruma tepki gösteren partililer ile grup arasında gerginlik başladı.
Grup, partililerle gergin anlar yaşarken Tekman Belediyesinin içinden 20-25 kişilik bir grup daha çıktı. Ellerinde demir sopalar bulunan provokatif grup, Fırat’ın derhal ilçeden gitmesini istedi. O sırada terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan grup, ilçede bulunan AK Parti mensubu esnafları da tehdit etti.
Olay sonrası açıklamalarda bulunan Abdurrahim Fırat, provokatif eylemlere gelmeyeceklerini ifade ederek barış içinde bir seçimin yapılmasını istedi. Fırat; ‘Seçim gezimiz için geldiğimiz Tekman’da bir grup provokatif eylemler yapan grupla tatsız olaylar yaşandı. Biz bu grupların ne yapmak istediklerini ve amaçlarını çok iyi biliyoruz. Biz asla bunlardan korkmadık korkmayacağız. Yeni Türkiye sloganıyla çıktığımız seçimlerde her zaman demokrasi diyeceğiz. Bunlara oy veren vatandaşlarımızın, oynanmak isteyen oyunları görmesini istiyoruz. Herkes hürdür. Batıda barış diyerek doğuda şiddet uygulayan bir zihniyet asla başaramayacaktır’ diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.